News Grid

News Grid

Beautifully presented

 • Kolazh foto mitsubishi

  SHPETIM LUKU/Mitsubishi, një surprizë e vërtetë në tregun shqiptar të automjeteve të reja

    Mitsubishi, marka e mirënjohur japoneze e makinave, rezulton një surprizë e vërtetë për vitin 2020 në tregun shqiptar të automjeteve të reja. Jo sepse kjo markë u fut në këtë treg, gjatë vitit që shkoi, duke iu bashkangjitur markave të tjera që janë të pranishme në Shqipëri. Pasi në të vërtetë Mitsubishi ka vite…
 • Cerenishti

  Dizejnatori i turizmit

    SHPETIM LUKU/ Janë të shumë shqiptarët që kanë shkuar në Turqi për pushime gjatë këtyre viteve. Në Antalia, në Alania apo në Kemer, kudo ku kanë shkuar  janë impresionuar prej madhështisë së resorteve turistikë dhe kushteve të pushimit që ofronin, duke u kthyer me përshtypjet më të mira. Por shumë pak prej tyre mund…
 • Gentian Karaj foto

  Gentian Karaj, Drejtor i Pergjithshem i kompanise “Albanian Motor Company”

  SHPETIM LUKU/ Kompania e tregtimit të makinave, "Albanian Motor Company", e cila prej 15 vitesh merret me shitjen dhe servisin e Fordit në Shqipëri, e mbylli vitin 2019 me një rezultat fantastik. Arriti në nivelin e afro 12 milionë eurove xhiro biznesi, cka shënon një rezultat historik për kompaninë. Nuk është niveli më i lartë…
 • Helidon Rruga 2 foto

  Nga tezgat e peshkut tek anijet dhe fabrikat “Coral Fish”, rruga e ndjekur nga Helidoni

  SHPETIM LUKU/ Sikur Helidon Rruga do të dekurajohej nga ato cfarë flisnin nën zë bashkëqytetarë të tij kavajas, kur ai, vetëm 15 vjecar, vendosi një tezgë në qendër të qytetit, ai nuk do të ishte kurrë ai që është sot. Sikur Helidon Rruga  të vihej në sedër  nga ajo që i thoshte përditë babai i…
 • Isuf Begaj

  Biznesmeni të cilit qumështi i zbardh fytyrën

  SHPETIM LUKU/ Kompania e përpunimit të qumështit “Erzeni” është një subject, perfomanca e së cilës përmirësohet nga viti në vit. Të paktën në tre vitet e fundit, aktiviteti i kompanisë njeh rritje me një ritem vjetor 15-20 për qind. Në vitin 2017 kompania regjistroi një aktivitet prej 810 milionë lekësh, në vitin 2018, afro 1.1…
 • luca busi foto

  Një shembull se si një biznes të organizojë punën në kushtet e pandemisë

    SHPETIM LUKU/ Pandemia e Covid 19 ka krijuar një situatë stresante jo vetëm për qytetarët, por edhe për bizneset.  Sepse fare kollaj, bizneset si qendra pune dhe grumbullimi njerëzish mundet fare mirë të shndërrohen ne vatra infeksioni. Ndaj, në këto kushte është e nevojshme një mënyrë organizimi pune e tilllë që të reduktojë sa…
 • shpetim-luku-480x470

  Tërmeti nuk i trembi shqiptarët prej vërteti

    Shpetim Luku Kompania e sigurimeve “Sigal” kishte marrë para pak kohësh inciativën e një spoti të ri publicitar, me qëllim sensibilizimin e qytetarëve mbi nevojën e sigurimit të pronës e të pasurisë së tyre. Spoti  ishte informativ dhe bazohej në disa të dhëna e statistika rreth dëmeve që shkaktuan termetet e vitit të kaluar…
 • download

  Kompania Alb-Sale-Vlora

  Emri i kompanisë: ALB-SALE-Vlora Xhiro e biznesit 2019: 3 milionë EURO Numri i punonjësve: 105 Vendndodhja: Vlorë Vlora është një qytet i rëndësishëm i Shqipërisë, por ajo, si dhe shumë qytete të tjera të të Shqipërisë kanë fatin e keq që janë të varfëra sa i takon bizneseve të rëndësishme e të krahasueshëm në rang…
 • Berxulli

  Julian Berxulli

  Emri i kompanisë: AMBRA Xhiro e biznesit 2019: 4 milion EURO Numri i punonjësve: 450 Vendndodhja: Durrës Edhe pse ka një histori tashmë 30 vjecare, në krye të biznesit shqiptar vazhdojnë të qëndrojnë thuajse të gjithë themeluesit e kompanive të ndryshme. Edhe pse kanë mbi supe shumë vite eksperiencë në menaxhim, shumë pak prej pronarëve…
 • Ilir Adili

  Ilir Adili

  Emri i kompanisë: AK-Invest Xhiro e biznesit 2019: 4 milion EURO Numri i punonjësve: 30 Vendndodhja: Tiranë Institucioni financiar AK-Invest punon për kah përftimit të besimit të merituar në treg. AK-Invest nëpërmjet zyrave të tij si dhe nëpërmjet rrjetit të 300 agjentëve në mbarë vendin, rrit pranishmërinë me shtim dhe kombinim eficient të produkteve financiare…

Kompleksi “Karl Topia”
Kryqezimi i rruges se Durresit
Kulla II Apartamenti 10 c
Cel : 069 20 65 933

e-mail: info@biznesmenet.com
e-mail: shpetimluku66@gmail.com

Rreth Biznesmenet.com

Të sigurt nga ajo cfarë këmi konstatuar përgjatë gjithë këtyre viteve, se “Biznesi Shqiptar: Më të Mirët” është një botim i mirëpritur nga ju, po ju sjellim edicionin e 17 të tij. Pra, “Biznesi Shqiptar: Më të Mirët 2020”. Një botim i specializuar që tregon performancën e tij gjatë vitit të kaluar.
Top