[vc_row type=”full_page_width” css=”.vc_custom_1413323309106{margin-bottom: 70px !important;}”][vc_column][layerslider_vc id=”4″][/vc_column][/vc_row][vc_row type=”container” css=”.vc_custom_1413911122943{margin-top: 10px !important;margin-bottom: 15px !important;}”][vc_column width=”1/2″ css=”.vc_custom_1413326209125{padding-right: 50px !important;padding-left: 50px !important;}”][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”66636″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”66634″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][vc_column width=”1/2″ css=”.vc_custom_1413326375744{padding-right: 60px !important;padding-left: 60px !important;}”][vc_empty_space height=”50px”][vc_custom_heading text=”Delicious!” font_container=”tag:h2|font_size:68|text_align:center|color:%23dd8d13″ google_fonts=”font_family:Playfair%20Display%3Aregular%2Citalic%2C700%2C700italic%2C900%2C900italic|font_style:400%20italic%3A400%3Aitalic” el_class=”food-ls”][vc_column_text css=”.vc_custom_1434715529308{margin-bottom: 30px !important;padding-top: 25px !important;}”]

FOODS, BREAD & COFFEE

[/vc_column_text][vc_separator color=”#e2e2e2″ type=”small” position=”center” thickness=”2″ down=”25″][vc_column_text]

Our attitude to coffee is different to many. Great espresso is in the detail. It starts with the raw material – the quality of the beans and roasting process. Once we get these little beauties we feel obliged to get the absolute best from them.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row type=”full_page_width” bg_type=”theme_default” bg_grad=”background: -webkit-gradient(linear, left top, left bottom, color-stop(0%, #FBFBFB), color-stop(50%, #E3E3E3), color-stop(100%, #C2C2C2));background: -moz-linear-gradient(top,#FBFBFB 0%,#E3E3E3 50%,#C2C2C2 100%);background: -webkit-linear-gradient(top,#FBFBFB 0%,#E3E3E3 50%,#C2C2C2 100%);background: -o-linear-gradient(top,#FBFBFB 0%,#E3E3E3 50%,#C2C2C2 100%);background: -ms-linear-gradient(top,#FBFBFB 0%,#E3E3E3 50%,#C2C2C2 100%);background: linear-gradient(top,#FBFBFB 0%,#E3E3E3 50%,#C2C2C2 100%);” parallax_style=”vcpb-default” bg_image_repeat=”no-repeat” bg_image_size=”cover” bg_img_attach=”fixed” parallax_sense=”30″ bg_override=”0″ css=”.vc_custom_1413336150093{margin-top: 40px !important;margin-bottom: 80px !important;}”][vc_column width=”1/1″][cg_content_strip height=”350px” width=”50%” bg=”#333333″ valign=”center” halign=”center” text_align=”center” color=”light” animation=”none” text_fade_out=”no” bg_img_type=”parallax” bg_img=”66630″]

Mouth-wateringly delicious!

[/cg_content_strip][/vc_column][/vc_row][vc_row type=”container” css=”.vc_custom_1413336220375{margin-top: 5px !important;margin-bottom: 55px !important;}”][vc_column width=”1/2″ css=”.vc_custom_1413335919875{padding-right: 60px !important;padding-left: 60px !important;}”][vc_empty_space height=”50px”][vc_custom_heading text=”Feel Incredible!” font_container=”tag:h2|font_size:68|text_align:center|color:%23dd8d13″ google_fonts=”font_family:Playfair%20Display%3Aregular%2Citalic%2C700%2C700italic%2C900%2C900italic|font_style:400%20italic%3A400%3Aitalic” el_class=”food-ls”][vc_column_text css=”.vc_custom_1434715540356{margin-bottom: 30px !important;padding-top: 25px !important;}”]

FRUIT, SALADS & SMOOTHIES

[/vc_column_text][vc_separator color=”#e2e2e2″ type=”small” position=”center” thickness=”2″ down=”25″][vc_column_text]

Our attitude to coffee is different to many. Great espresso is in the detail. It starts with the raw material – the quality of the beans and roasting process. Once we get these little beauties we feel obliged to get the absolute best from them.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″ css=”.vc_custom_1413335897133{padding-right: 50px !important;padding-left: 50px !important;}”][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”66638″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”66639″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row type=”full_page_width” bg_type=”theme_default” bg_grad=”background: -webkit-gradient(linear, left top, left bottom, color-stop(0%, #FBFBFB), color-stop(50%, #E3E3E3), color-stop(100%, #C2C2C2));background: -moz-linear-gradient(top,#FBFBFB 0%,#E3E3E3 50%,#C2C2C2 100%);background: -webkit-linear-gradient(top,#FBFBFB 0%,#E3E3E3 50%,#C2C2C2 100%);background: -o-linear-gradient(top,#FBFBFB 0%,#E3E3E3 50%,#C2C2C2 100%);background: -ms-linear-gradient(top,#FBFBFB 0%,#E3E3E3 50%,#C2C2C2 100%);background: linear-gradient(top,#FBFBFB 0%,#E3E3E3 50%,#C2C2C2 100%);” parallax_style=”vcpb-default” bg_image_repeat=”no-repeat” bg_image_size=”cover” bg_img_attach=”fixed” parallax_sense=”30″ bg_override=”0″ css=”.vc_custom_1413327782344{margin-bottom: 50px !important;}”][vc_column width=”1/1″][cg_content_strip height=”350px” width=”50%” bg=”#333333″ valign=”center” halign=”center” text_align=”center” color=”light” animation=”none” text_fade_out=”no” bg_img_type=”parallax” bg_img=”66645″]

Only the freshest ingredients!

[/cg_content_strip][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1413212067759{margin-top: 40px !important;margin-bottom: 0px !important;}” type=”full_page_width_inner_container” bg_type=”no_bg” bg_grad=”background: -webkit-gradient(linear, left top, left bottom, color-stop(0%, #FBFBFB), color-stop(50%, #E3E3E3), color-stop(100%, #C2C2C2));background: -moz-linear-gradient(top,#FBFBFB 0%,#E3E3E3 50%,#C2C2C2 100%);background: -webkit-linear-gradient(top,#FBFBFB 0%,#E3E3E3 50%,#C2C2C2 100%);background: -o-linear-gradient(top,#FBFBFB 0%,#E3E3E3 50%,#C2C2C2 100%);background: -ms-linear-gradient(top,#FBFBFB 0%,#E3E3E3 50%,#C2C2C2 100%);background: linear-gradient(top,#FBFBFB 0%,#E3E3E3 50%,#C2C2C2 100%);” parallax_style=”vcpb-default” bg_image_repeat=”no-repeat” bg_image_size=”cover” bg_img_attach=”fixed” parallax_sense=”30″ bg_override=”0″ animation_type=”h” horizontal_animation=”left-animation” vertical_animation=”top-animation” viewport_vdo=”viewport_play” enable_controls=”display_control” parallax_content_sense=”30″ fadeout_start_effect=”30″ disable_on_mobile=”disable_on_mobile_value” disable_on_mobile_img_parallax=”disable_on_mobile_img_parallax_value”][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Latest News

[/vc_column_text][vc_separator color=”#e2e2e2″ type=”small” position=”center” thickness=”2″ down=”50″][vc_posts_grid loop=”size:10|order_by:date|by_id:65905,1552,149″ grid_columns_count=”3″ grid_layout=”image|link_post,title|link_post,text|excerpt” grid_link_target=”_self” grid_layout_mode=”fitRows” el_class=”food-link-color”][/vc_column][/vc_row]

Recent Pages

SHPËTIM LUKU/ Leksioni i një eksportuesi
Qëkurse euro është zhvlerësuar karshi lekut, duke u stabilizuar në raportin ku 1 euro këmbehet me 100 deri 105 lekë, nuk kanë reshtur ankesat dhe kërkesat e eksportuesve shqiptarë. E kanë b...
February 1, 2024 Read More
Të jetosh përtej mundësive të tua!
Të jetosh përtej mundësive të tua! Vite më parë, kur u ndërtua kompleksi turistik "Laguna", në Malin e Robit, shitjet e apartamenteve apo ambienteve të tjera në të u bënë në kohë rek...
January 29, 2024 Read More
SHPETIM LUKU/Pse janë kaq të korruptueshëm doga
Shpëtim Luku Xiao Min ishte një biznesmen kinez, i cili merrej me biznesin e tregtimit të veshjeve tekstile në Shqipërideri para vitit 2010, përpara se të transferohej në Maqedoninë e Veri...
January 16, 2024 Read More
SHPETIM LUKU/ Propozimi i Sokol Krajës dhe mëkat
SHPETIM LUKU/ Propozimi i Sokol Krajës dhe mëkatet e biznesit Ditët, muaj dhe vitet kalojnë dhe problematika më të cilën haset biznesi shqiptar sa I takon fuqisë punëtore së vjen dhe bëh...
January 9, 2024 Read More
SHPETIM LUKU/ Ish-kulaku që u bë biznesmeni më
Mebiznesmenin korcar Luan Lartie kishim lënë të takoheshim tek një kompleks pallatesh në hyrje të Korcës, aty ku dikur ka qenë fabrika e trikotazhit. Është një kompleks, nga më të bukurit...
November 30, 2023 Read More
Kërcimi gjigand i Marin Gjonaj
Shpëtim Luku “Gjonaj Group” është një bashkësi kompanish, ku pērmenden disa kompani si Info-Telecom, Enertrade, Promarketing, Digicom, Probroker etj. Natyrisht, Info-Telekomi është ajo ...
October 23, 2023 Read More
Biznesmeni që nuk hap dot hotelin luksoz prej…
Shpëtim Luku Edhe pse ka ikur që i vogël nga vendlindja, sytë, mendja dhe zemra e tij i  mbeten gjithmonë atje. Edhe pse pjesën më të madhe të jetës e ka kaluar larg saj,  ai ka qen...
October 17, 2023 Read More